شوخی بیجا !!

دیروز یه بنده خدایی یک حرکتی کرد که با مزاج ما سازگار نبود و طی یک حرکت ناشایست به طرف پریدیم که "شوخی شهرستانی چی میگه ؟؟"

 بعد خودم یه لحظه موندم از حرفی که زدم...حالم بد شد از عبارتی که به کار بردم...چه ربطی داره ؟؟ یکی یه شوخی ضایع میکنه چرا ربطش میدیم به مردم شهرستان ؟ زورمون به کس  دیگه ای نمیرسه چرا مردم شهرستان رو بدنام میکنیم ؟؟ چرا  بیخود و بیجهت تریبالیسم رو ترویج میکنیم ؟؟

حالم بد شد از اینکه نسل من این عبارت سبک و قبیله ای رو باب روز کرده...حالم بد شد از اینکه این مسخ ناخود آگاه توی مغز من هم کار خودش رو کرده و  این عبارت رو با ذهن من هم خو داده که یهویی سر موقع میپره بیرون و توی زبونم میچرخه...


چرا به جاش نمیگیم شوخی سبک یا شوخی عوضی  یا احمقانه یا هر چیزدیگه ...یه چیز دیگه...صبر کن ببینم چی میشه به جاش گفت ...چی میشه به جاش جایگزین کرد که مفهوم رو برسونه ولی انقدر احمقانه و سبک نباشه...

ذهنم میگرده دنبال کلمه...شوخی افغانی ؟؟ شیت !!  این که از اون هم  بدتره ..رسما نژادپرستانه شد !! 
شوخی پشت وانتی ؟؟اووق....  این هم که generalization  حاد شد !!!!
هر چی میگردم هیچی پیدا نمیکنم که عین مفهوم رو برسونه...هرچی که هست مریض و بی فایده است...

بخودم میگم ... این لعنتی چیه توی این ادبیات و این فرهنگ که به همه اعتماد به نفس این رو میده که بر اساس یک سری "فرضیات" معمولا احمقانه  روی گروهی برچسب بذارن و بعد هم اون رو تبدیلش کنند به اصطلاحات مد روز ؟!؟!
/ 0 نظر / 6 بازدید